10 fascynujących atrakcji na Maderze i innych topowych destynacjach wakacyjnych

Madera to prawdziwy raj dla miłośników przygód i sielankowych wypraw. Nie bez powodu nazywana jest “Perełką Atlantyku”, zachwycając majestatycznością krajobrazów, bogactwem kultury i kuchnią. Przygodę można zacząć już dziś, odkrywając 10 fascynujących atrakcji, które Madera i inne topowe destynacje wakacyjne mają do zaoferowania. Porównaj te niesamowite miejsca na świecie i zacznij planować swoje wymarzone wakacje pełne niezapomnianych doświadczeń.Wspaniały świat Mader(y)i innych fascynujących miejsce na mapie

Madera – atrakcje na każdym rogu wyspy

Doświadczenie jakie możemy zdobyć na Maderze, to przede wszystkim wspaniałe wycieczki w górach i trekkingowe trasy przyciągające podróżników z całego świata. Inna ciekawa propozycja to zielony labirynt laurisilva czyli jedyny w swoim rodzaju tropikalny las, który niebywale rozwinął się na wyspie dzięki korzystnemu klimatowi. Rejsy katamaranem szukając delfinów i wielorybów to kolejne, interesujące zajęcie. Warto również pomyśleć by wspiąć się na najwyższą górę tej wyspy: Pico Ruivo i przemierzyć lewadę, czyli malowniczą sztuczną rabie. A co kupić na Maderze? Przeczytajcie ten artykuł do końca! 😉

Co robić na Cyprze – ćwicz na plaży!

Cypr w podobienstwie do Maderze, również oferuje mnóstwo atrakcji. Możemy tu skorzystać z niezwykle pięknych plaż, uprawiać przeróżne sporty wodne, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Wypełnijcie czas również zwiedzając pozostałości po antycznych cywilizacjach – tylko na Cyprze możecie zobaczyć tak wiele zabytków greckich, rzymskich czy arabskich.

Co robić na Mazurach – pływaj, żegluj, baw się!

Mazury to prawdziwy raj dla miłośników przyrody i wypoczynku na łonie natury. Ten przepiękny region Polski przyciąga mieszkańców i turystów z całego świata, pragnących spędzić czas na wodach, jeziorach, uczestniczyć w rejsach, a także uprawiać żeglarstwo czy inne sporty wodne.

Malta – egzotyka na wyciągnięcie ręki

Malta to przede wszystkim miejsce przepięknych plaż oraz ciekawych zabytków, które warto zwiedzić. Na Malcie czeka wiele atrakcji dla każdego, jeśli tylko warunki atmosferyczne się zgadzają. Na przykład: znajdująca się tutaj błękitna laguna nie posiada sobie równnych.

Zadar – perła Adriatyku czy kraj tysiąca wysp

W Zadarze warto spędzić czas na zwiedzaniu starożytnych ruiny oraz wnętrz kościołów. Na plaży przy relaksującym szumie fal koniecznie trzeba posłuchać Instalacji Sea Organ – jedyna w swoim rodzaju morska trąbka ustanowiona tu przez miejscowych artystów.

Malaga – artystyczne serce Hiszpanii

W Maladze natomiast warto odwiedzić m.in. słynne muzeum Picassa – legendy malarstwa. Malaga słynie również z pięknych plaż i miejskich tawern w których warto spróbować miejscowych win.

Djerba – raj dla miłośników morskich klimatów

Tuniska wyspa Djerba zachwyca wszechobecnymi palmami, rajskimi plażami, ale również rożnorondnością rozmaitych atrakcji. W podobienstwie do Maderze, również w Djerbie warto wybrać się na wycieczkę łodzią, dzięki której zobaczymy jak wyglądają podwodne cuda natury.

Madera a inne miejsca – podsumowanie

Zestawienie wszystkich tych miejsc pokazuje, że odpowiedź na pytanie “co robić na Maderze” to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o niesamowite atrakcje. Każde z wymienionych miejsc ma swoje unikalne cechy i wartości, które warto odkryć podczas urlopu. Jedno jest pewne: możemy mieć pewność, że uczestnicząc w tych niezwykłych podróżach zyskamy mnóstwo niezapomnianych wspomnień!

Co kupić na Maderze?

Oczywiście na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, co warto przywieźć z Mader(y)i jako pamiątki. Zdecydowanie warto postawić na lokalne wyroby rękodzielnicze, takie jak haftowane tkaniny czy tradycyjne ceramiki. Dla miłośników smaków alkoholowych – butelka niesamowitego wina madera będzie świetnym prezentem.

Główne atrakcje każdego zakątka świata

Na Maderze polecamy trekking po wspaniałych górach, odkrywanie tropikalnego lasu laurisilva, rejsy katamaranem w poszukiwaniu delfinów i wielorybów, wspięcie się na Pico Ruivo oraz przechadzki malowniczymi lewadami. Cypr oferuje przepiękne plaże, sporty wodne oraz zwiedzanie zabytków greckich, rzymskich i arabskich. Mazury to raj dla miłośników żeglarstwa, sportów wodnych oraz rejsów po jeziorach. Malta kusi pięknymi plażami, niezwykłą błękitną laguną oraz bogatą historią. Zadar przyciąga starożytnymi ruinami, kościołami oraz jedyna w swoim rodzaju instalacją Sea Organ. Malaga to serce kulturalne Hiszpanii z muzeum Picassa, przepięknymi plażami oraz miejscowymi tawernami. Djerba, raj tunijski, oferuje palmowe plaże, różnorodne atrakcje oraz wycieczki łodzią po podwodnym świecie.

Pamiątki z Mader(y)i

Jeśli chodzi o pamiątki z Mader(y)i, warto przywieźć lokalne wyroby rękodzielnicze, takie jak haftowane tkaniny, tradycyjne ceramiki oraz niesamowite wino madera.

Total
0
Shares
Prev
Co warto zwiedzać w Polsce: przewodnik po najciekawszych atrakcjach Małopolski, Sopotu i innych regionów

Co warto zwiedzać w Polsce: przewodnik po najciekawszych atrakcjach Małopolski, Sopotu i innych regionów

Polska to kraj o bogatej historii, zróżnicowanej kulturze i pięknych

Next
Oglądanie TVP1 za granicą – czy istnieje prosty sposób na dostęp do polskich kanałów telewizyjnych na wyjeździe?

Oglądanie TVP1 za granicą – czy istnieje prosty sposób na dostęp do polskich kanałów telewizyjnych na wyjeździe?

Czasem zdarza się, że wyjeżdżając za granicę tęsknimy za rodzimymi kanałami

Inne, polecane artykuły w serwisie