Zdjęcie profilowe lekarza

lek. Piotr Harasymczuk

Ortopeda , Traumatologia

Poznań

Najbliższy wolny termin: Środa , 2018-02-21, godz: 18:00

UMÓW WIZYTĘ

Luty 2018

18/02
niedziela

19/02
poniedziałek

20/02
wtorek

21/02
środa

22/02
czwartek

23/02
piątek

Pokaż najbliższy termin

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

VIZITÓWKA

Zdjęcie profilowe lek. Piotr Harasymczuk.

lek. Piotr Harasymczuk

Ortopeda ,  Traumatologia

Poznań, Świetlana 25

Pokaż kontakt

www.vizit.pl

GALERIA

INFORMACJE

Nowoczesne Centrum Medyczne neoMedica to połączenie prestiżu i profesjonalizmu. Nie brakuje w nim innowacyjnych i bezpiecznych metod leczenia.

Priorytetem jest dla nas zadowolenie i satysfakcja pacjenta. Mamy nadzieję, że połączenie tak wysokiej jakości oferowanych usług wraz z luksusowym wystrojem wnętrz sprawi, że miejsce to będzie gwarancją Twojego sukcesu na każdym etapie leczenia.

Lek. med. Piotr Harasymczuk
Specjalista Ortopedii i Traumatologii Ruchu

Od ponad 13 lat związany z Katedrą Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu:
2002-2005 Studenckie Koło Naukowe Ortopedii Dziecięcej (2004-2005 jako przewodniczący)
2005-2006 Studium doktranckie
2006-2013 Rezydentura Oddział II E ORSK im. W. Degi
2013 - nadal Asystent Oddział II E ORSK im. W. Degi
2014 -nadal Wykładowca Katedrą Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej UM

Doświadczenie zawodowe w zakresie ortopedii zdobywał pod kierownictwem prof. dr hab. Marka Jóźwiaka jako rezydent Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwesytetu Medycznego w Poznaniu. Dyplom specjalisty w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu uzyskał w 2013 roku z najlepszym w sesji wynikiem egzaminu pisemnego.

Do głównych zainteresowań dr Harasymczuka należą problemy ortopedii i traumatologii dziecięcej oraz wybrane problemy ortopedii dorosłych, a w szczególności:

Problemy kręgosłupa dzieci i dorosłych:
- wady postawy
- skoliozy
- chirurgia kręgosłupa dorosłych

Mózgowe porażenie dziecięce:
- diagnostyka i leczenie zaburzeń chodu
- biodro neurogenne

Problemy stopy i stawu skokowego:
- deformacje neurogenne
- chirurgia przodostopia (paluchy koślawe)
- deformacje pourazowe

Deformacje i skrócenia kończyn:
- leczenie metodą Ilizarova
- osteotomie korekcyjne

Traumatologia dziecięca:
- leczenie złamań
- urazy sportowe
- artroskopia stawu kolanowego

Wrodzone deformacje stóp:
- leczenie metodą Ponsetiego
- leczenie operacyjne

Dysplazja stawów biodrowych:
- diagnostyka ultrasonograficzna (preluksacja)
- leczenie zachowawcze i operacyjne

Problemy kręgosłupa dzieci i dorosłych:
Doświadczenie w diagnostyce i leczeniu zachowawczym i operacyjnym deformacji kręgosłupa zdobywał w pod opieką prof. dr hab.med Tomasza Kotwickiego oraz prof. dr hab. med. Macieja Głowackiego w ramach rezydentury i dalszej pracy w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej. Ukończył również staże w najbardziej prestiżowych ośrodkach ortopedii dziecięcej w USA:

2008 Staż w ortopedii dziecięcej i leczeniu skolioz Texas Scottish Rite Hospital, Dallas, USA pod kierunkiem prof. John A. Herring’a autora obowiązującej klasyfikacji zaawansowania choroby Perthesa.

2011 Staż w chirurgii kręgosłupa i leczeniu skolioz - Barnes-Jewish Hospital St. Louis, USA pod kierunkiem prof. Lawrence G. Lenke, autora obowiązującej klasyfikacji skolioz, jednego z najwybitniejszych chirurgów kręgosłupa na świecie

2011 Kurs - “Spinal Deformity Live!” St. Louis, USA

Pod opieką prof. dr hab.med. Tomasza Kotwickiego realizuje badania naukowe w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki mające na celu wykrycie genetycznych czynników odpowiedzialnych za powstawanie i progresję skoliozy idiopatycznej.

Jest aktywnym uczestnikiem i współorganizatorem ogranizowanych przy współpracy Global Spine Outreach (dr Tony Rinnela, dr Chris Siemionow i prof Lawrence Lenke) spotkań szkoleniowych podczas których pogłębia swoje umiejętności w leczeniu operacyjnym najbardziej skomplikowanych deformacji kręgosłupa.

Ukończył również kurs leczenia złamań patologicznych kręgosłupa przy pomocy wertebroplastyki.

Mózgowe porażenie dziecięce
Dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym dr Harasymczuk zajmuje się od początku swojej kariery zawodowej. Wspólnie z prof dr hab. med. Markiem Jóźwiakiem jest autorem prac naukowych z zakresu leczenia i rehabilitacji dzieci z MPD. Uczestniczył w wielu kursach i konferencjach związanych z tą tematyką m.in. jako laureat stypendium American Academy of Cerebral Palsy and Developmental Medicine w ramach, ktorego odbył staż w SickKids Hospital w Toronto pod okiem dr Unni Narayannan'a. Współorganizator dwóch międzynarodowych spotkań East European and Mediterianean Meeting on Cerebral Palsy and Developmental Medicine. Posiada gruntowną wiedze z zakresu diagnostyki i leczenia zaburzeń chodu nabytą w trakcie pracy w Pracowni Biomechaniki Ruchu, którą teraz przekazuje studentom.

Problemy stopy i stawu skokowo goleniowego u dzieci i dorosłych:
Od 2008 roku związany z założonym przez prof. dr hab. Marka Napiontka Polskim Towarzystwem Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego, jako czlonek komitetu organizacyjnego spotkań towarzystwa.

Ukończył kurs leczenia stóp końsko-szpotawych metodą Ponsetiego oraz dwukrotnie organizowany przez Europejskie Towarzystwo Stopy i Stawu Skokowego (EFAS) kurs chirurgii stopy i stawu skokowego.

Wydłużanie i leczenie operacyjne deformacji kończyn dolnych

Umiejętności w zakresie leczenia operacyjnego metodą Ilizarova oraz z zastosowaniem innych metod stabilizacji nabył w czasie rezydentury współpracując z jednym z czołowych specjalistów w tej dziedzinie w kraju - dr med. Miluda Shadi.

Traumatologia Dziecięca
Dr Harasymczuk jest konsultantem w zakresie ortopedii i traumatologii Szpitala Kliniczniego im. K. Jonshera w Poznaniu, a jego mentorem w tym zakresie jest prof. Kaye Wilkins - jeden z najbardziej uznanych traumatologów dziecięcych na świecie. Staż pod jego kierunkiem odbył w 2008 r. w San Antonio, USA.

Dysplazja stawów biodrowych
Posiada znaczne doświadczenie w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej dysplazji u niemowląt (ponad 25000 wykonanych badań) oraz leczenia metodami zachowawczymi i operacyjnymi.

OFERTA

Wykonywane zabiegi

  • - Konsultacje ortopedyczne
  • - Operacja palucha koślawego
  • - Operacja zespołu cieśni kanału nadgarstka

Leczone schorzenia

  • - Wady postawy
  • - Skolioza
  • - Bóle kończyn
  • - Choroby narządów ruchu
  • - Paluch koślawy

Opinie

 
Ocena:

Bardzo dobra

Opinia:
lek. Piotr Harasymczuk (Poznań) nie ma wolnego terminu? Sprawdź innych lekarzy w Twoim regionie i umów prywatną wizytę. Ortopeda Poznań , Traumatologia Poznań .