Zdjęcie profilowe lekarza

dr Marcin Grześkowiak

Fizjoterapeuta

Swarzędz

Najbliższy wolny termin: Poniedziałek , 2016-04-18, godz: 15:00

UMÓW WIZYTĘ

Sprawdź inne gabinety tego specjalisty

Marzec 2018

21/03
środa

22/03
czwartek

23/03
piątek

24/03
sobota

25/03
niedziela

26/03
poniedziałek

Pokaż najbliższy termin

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

Brak terminów

VIZITÓWKA

Zdjęcie profilowe dr Marcin Grześkowiak.

dr Marcin Grześkowiak

Fizjoterapeuta

Swarzędz, Księżycowa 14B/2

Pokaż kontakt

www.fizjoorthopedica.pl

GALERIA

INFORMACJE

O mnie

Dr n. k. f. Marcin Grześkowiak, dyplomowany terapeuta manualny oraz fizjoterapeuta. Instruktor w Zakładzie Rehabilitacji Reumatologicznej AWF w Poznaniu.

Więcej informacji o mnie na stronie www.FizjoOrthopedica.pl oraz na fanpage www.facebook.com/FizjoOrthopedica/

Doświadczenie i umiejętności rozwijam od 2010 roku. Dzięki odpowiedniej diagnostyce, specyficznie dobranych technikach manualnych, a także zindywidualizowanemu programowi treningowemu likwiduję ból oraz pomagam odzyskać sprawność fizyczną. Gwarantuję najwyższej jakości usługi lecznicze.

Ciągle poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach krajowych oraz zagranicznych. W 2013 roku rozpocząłem 4-letnie szkolenie, którego celem jest uzyskanie tytułu specjalisty ortopedycznej terapii manualnej zgodnie ze standardami IFOMPT (The International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists). Po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego dołączę do wąskiego grona specjalistów OMPT.

Ortopedyczna terapia manualna jest dziedziną fizjoterapii wyspecjalizowaną i stosowaną w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu. W oparciu o fakty naukowe oraz doświadczenie kliniczne ciągle jest rozwijana, aby być jeszcze bardziej efektywną. Praca z pacjentem poprzedzona jest szczegółową i kompleksową analizą biomechaniczną i funkcjonalną jego stanu, co pozwala na postawienie diagnozy, a następnie na zastosowanie bezpiecznego i skutecznego leczenia. Leczeniu podlegają elementy bierne oraz czynne narządu ruchu, czyli mięśnie, stawy oraz nerwy obwodowe. W terapii manualnej technikami leczniczymi są masaż, rozciąganie mięśni, mobilizacje i manipulacje stawowe, mobilizacje tkanki nerwowej oraz medyczny trening terapeutyczny. Może być ona wspomagana metodami pośrednimi jak terapia wisceralna oraz plastrowanie dynamiczne.

Jako profesjonalista w pracy z pacjentem umiejętnie wykorzystuję wiedzę wynikającą z własnego doświadczenia oraz wiedzę popartą dowodami naukowymi, dzięki czemu potrafię zaplanować proces leczenia oraz przewidzieć jego efekty.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.

W celu umówienia pilnej wizyty: 693_878_029 mniej
Specjalizacje

Rehabilitacja medyczna
Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Medycyna sportowa
Reumatologia

mniej
Publikacje

Wpływ metody Kinesiology Taping na ruchomość i obrzęki w stawach ręki u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów. (Dynamiczne Plastrownie: Podręcznik do Kinesiology Taping, 2014)
The effect of the Kinesio Taping method on spinal motion and physiological spinal curvatures. Literature review (Ortopedia Traumatologia Rehabilitacja, 2014)

Znajomość języków

angielski

Staże

Klinika Pod Tężniami, Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej (Ciechocinek 2016) 45 godzin
Szpital MSWiA, Klinika Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego z Pododdziałem Leczenia Udarów (Poznań 2010) 80 godzin
Szpital MSWiA, Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii (Poznań 2010) 80 godzin
Szpital MSWiA, Zakład Rehabilitacji Leczniczej i Osób Niepełnosprawnych (Poznań 2009) 80 godzin
Szpital MSWiA, Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu (Poznań 2009) 80 godzin

OFERTA

Wykonywane zabiegi

 • - Konsultacja fizjoterapeutyczna (100 )
 • - Wizyta konsultacyjna pierwszorazowa (koszt całkowity) (120 )

Leczone schorzenia

 • - Ból kręgosłupa
 • - Ból barku
 • - Ból biodra
 • - Ból karku
 • - Ból pleców
 • - Ból ścięgna Achillesa
 • - Ból zwyrodnieniowy
 • - Bóle korzeniowe
 • - Bóle mięśni
 • - Chondromalacje
 • - Choroby kręgosłupa
 • - Choroby zwyrodnieniowe
 • - Dyskopatia
 • - Kręgozmyk
 • - Stany pooperacyjne
 • - Uszkodzenia więzadeł
 • - Zespół bolesnego barku
 • - Zespół ciasnoty podbarkowej
 • - Zespoły korzeniowe
 • - Zespoły przeciążeniowe

Opinie

(średnia ocena: 5/5)

Niesamowity przypadek człowieka z powołaniem. Marcin to świetny fachowiec z dużym doświadczeniem i ogromną wiedzą którą cały czas poszerza, ale co najważniejsze potrafi i chce pomóc. Trafiłem do niego z przewlekłym bólem i kilku bezowocnych wizytach u ortopedów którzy mówili o dyskopatii, zwężeniu międzykręgowym (i tym że teraz plecy bolą wszystkich). Marcin już podczas pierwszej wizyty zdiagnozował mnie poprawnie, mam ZZSK. Od pierwszej wizyty wreszcie mam poczucie, że wszystko idzie we właściwym kierunku i jest coraz lepiej. Fajne jest to że czuję, że Marcin ma pomysł na to jak mi pomóc i realizujemy terapię która działa. Polecam, trudno trafić lepiej ...

Pan Marcin to wysokiej klasy specjalista. Posiada bardzo szeroką wiedzę i umiejętności na wysokim poziomie. Jego kontakt z pacjentem jest bardzo dobry. Poświęca dużo czasu na dokładne zapoznanie się ze stanem pacjenta i postawienie właściwej diagnozy, a także na nauczenie pacjenta poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń. W moim przypadku pomógł zapanować nad bólami w krzyżowym odcinku kręgosłupa i w powrocie do normalnego funkcjonowania. Bardzo polecam.

 
Ocena:

Bardzo dobra

Opinia:
dr Marcin Grześkowiak (Swarzędz) nie ma wolnego terminu? Sprawdź innych lekarzy w Twoim regionie i umów prywatną wizytę. Fizjoterapeuta Swarzędz .